Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Coś niepowtarzalnego

Dzisiejszy świat zalewany jest wytworami produkcji masowej. W zasadzie zjawisko to występuje w każdej dziedzinie życia. Chodząc po sklepach obserwujemy półki wypełnione identycznymi produktami. W takich chwilach wydaje nam się, że jesteśmy w fabryce. Myślimy, że trafiliśmy do powtarzalnego i nudnego świata. Czy można się z niego w ogóle wydostać? Okazuje się, że tak!

Dziś pragniemy zaprezentować Wam wyjątkowe opakowanie. Niepowtarzalne pod wieloma względami. Coś banalnie prostego, a jednocześnie unikatowego. Chodzi o okazjonalne opakowanie kartonowe na butelkę. Możemy je wręczyć wyjątkowym gościom lub najbliższym przyjaciołom. Hiszpańska agencja Hula postawiła na „ręczną robotę”. Jej efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Na uwagę zasługuje fakt, że opakowanie zostało wykonane z surowców wtórnych. To tylko podkreśla dbałość o środowisko, która w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna i pożądana.

Najważniejszym atutem opakowania jest jednak sam sposób wykonania. Otóż cała szata graficzna została stworzona ręcznie. Wszystkie rysunki, jakie znalazły się na pudełku, nie są efektem pracy programu graficznego, ale ogromnego talentu rysownika. To sprawia, że każdy kolejny egzemplarz jest na swój sposób unikatowy. Nie można przecież narysować dwóch, identycznych w 100% obrazków.

Warto przyjrzeć się bliżej motywom, na jakie zdecydowała się agencja Hula. Jest to oczywiste nawiązanie do przyrody oraz środowiska naturalnego. Opakowania przedstawiają 2 gatunki zwierząt (norkę europejską i ptaka o łacińskiej nazwie Strepet) oraz roślinę Androsace Roxiana.

Słów kilka należy poświęcić także etykiecie na butelkę. Podobnie jak kartonowe opakowanie jest ona dosyć prosta i utrzymana w przejrzystej, biało-czarnej kolorystyce. Najbardziej istotny jest jednak fakt, że etykiety są drukowane metodą tradycyjną (ręczną). A to czyni je jeszcze bardziej niezwykłymi.

Prezentowane przez nas opakowanie ma charakter w dużej mierze regionalny. Rozpoznawane na całym świecie jest dostępne tylko w ściśle określonym regionie Hiszpanii. A to dodatkowo zwiększa jego wartość.

Z pewnością tropem agencji Hula powinni podążyć inni. Tego typu opakowania są świetną wizytówką regionu, a jednocześnie pełnią rolę ekskluzywnego prezentu.

A czy w Waszych rodzinnych stronach również występują tego typu, regionalne opakowania?

<iframe src=”https://player.vimeo.com/video/117999657″ width=”500″ height=”281″ frameborder=”0″ webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>

taller taller taller taller taller taller

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Projekt: Hula
Kraj: Hiszpania
Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *