Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Serowe bułeczki bezglutenowe Sabor Brasil.
Żywność bezglutenowa sama w sobie staje się coraz bardziej popularna wśród Konsumentów. Niemniej jednak nie oznacza to, że Producenci mogą zrezygnować z reklamy swoich produktów. Zainteresowanie Klientów sprawia, że rośnie także konkurencja wśród Producentów. Dlatego, oprócz doskonałej jakości produktu, Sprzedawcy muszą zadbać o jego odpowiednią prezentację.

Bardzo dobrym wyrazem tego dążenia jest opakowanie bułeczek serowych znanej firmy Sabor Brasil. Koncepcja i projekt opakowania zostały stworzone przez agencję Design Womb. Czy jest w nim coś niezwykłego? Na pierwszy rzut oka wydaje się jednym z wielu. To jednak tylko pozory.

Warto zwrócić uwagę na samą zawartość opakowania. To bardzo popularne, serowe bułeczki. Szybka przekąska, która doskonale sprawdzi się podczas spotkania ze znajomymi jak i w trakcie oglądania meczu. Wystarczy wrzucić ją do piekarnika i…rozkoszować się smakiem. Z zachęcającą zawartością współgra niewątpliwie bardzo „przyjazne” opakowanie. Łączy ono w sobie idealną prezentację produktu oraz identyfikację marki. Górna część torebki przedstawia świeże, jeszcze gorące bułeczki, wysypujące się wprost na nasz stół. Świeże, pachnące i przede wszystkim smaczne. Czy może być coś bardziej zachęcającego? Oprócz tego agencja Design Womb zadbała, aby ta pyszna przekąska jednoznacznie kojarzyła się z producentem. Stąd też, skądinąd bardzo oryginalne, logo przedstawiające czarnego kurczaka w białe kropki. Motyw czarnego tła z białymi punktami powtórzony jest w dolnej części opakowania dopełniając całość projektu pod względem kolorystycznym.

Na uwagę zasługuje także minimum treści zawartych na froncie opakowania. Nazwa produktu, informacja iż nie zawiera on glutenu i oczywiście nazwa producenta. Wszystkie inne dane zamieszczone są na odwrocie. Badania pokazują, że większość Klientów kupuje „oczami”. Stąd też ideą Design Womb było utwierdzenie Konsumenta w przekonaniu, że oferowana przekąska jest smaczna, zanim jeszcze jej spróbuje.

Istotną kwestią jest także sama budowa opakowania. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że produkty mrożone pakowane są w luźne torebki, wrzucone niedbale do zamrażarki. Tymczasem opakowanie zaprojektowane przez Design Womb jest usztywnione, dzięki czemu można śmiało postawić je na półce. Pamiętajmy, że nawet najlepszy produkt nie zostanie zauważony bez odpowiedniej prezentacji.

Z pewnością agencja Design Womb wywiązała się ze swojego zadania bez zarzutu. Zapakować mrożone serowe kulki tak, aby Klienci pożerali je oczami jest prawdziwą sztuką.

Sabor Brasil Sabor Brasil Sabor Brasil Sabor Brasil Sabor Brasil Sabor Brasil Sabor Brasil Sabor Brasil Sabor Brasil Sabor Brasil

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Projekt: Design Womb
Kraj: USA
Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *