Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Piwo Fat Tug IPA

0

Wzburzone fale o piwnym smaku
Piwo wydaje się być bardzo chwytliwym produktem. Któż z nas nie lubi złocistego trunku. Niemniej jednak na rynku panuje olbrzymia konkurencja. Aby wyróżnić się wśród tłumu nie wystarczy tylko dobra jakość i niepowtarzalny smak. Potrzebne jest także oryginalne opakowanie.

Odświeżony wygląd
W przypadku Fat Tug Ipa nie mówimy o zupełnie anonimowej marce, której celem jest podbój rynku. Produkt firmy Driftwood Brewery ma charakter lokalny i szczególną popularnością cieszy się w kanadyjskiej prowincji Brutish Columbia. To tylko zwiększyło trudność zadania, jakie zostało postawione przed agencją Hired Guns Creative. Wszelkie zmiany w dobrze znanych produktach są bardzo ryzykowne. Mogą bowiem źle wpłynąć na rozpoznawalność marki. Na szczęście w przypadku Fat Tug Ipa obyło się bez takich problemów.

Burzliwa etykieta
Cóż można zmienić w wyglądzie opakowania piwa? Z pewnością nie butelkę. W takim razie pole do popisu pozostaje tylko w przypadku etykiety. Projektanci agencji Hired Guns Creative postawili na niemalże epicki motyw przedstawiające wzburzony ocean i dryfującą na nim łódź. Brzegi etykiety nie są idealnie równe a ich linia wyznaczona jest przez szalejące fale. Dlaczego akurat taki motyw? Ponieważ świetnie współgra z nazwą browaru. Driftwood to nic innego jak dryfujący, drewniany konar. I to właśnie przedstawia etykieta. Dryfująca łajba pośrodku wzburzonego oceanu może także sugerować moc trunku i przygody, jakie mogą się wiązać z jego spożywaniem. Z jednej strony nieco mroczna, grafika przyciąga i wzbudza zainteresowanie. Istotnym elementem jest oczywiście identyfikacja marki w postaci wyrazistego napisu. Rodzaj czcionki ma nieco „lodowy” charakter co idealnie współgra z motywem przedstawionym na etykiecie. Dobre zimne piwo dla ludzi, którzy nie boją się przygód. Warto także zwrócić uwagę na motyw przedstawiający tajemniczego potwora morskiego, który stara się złapać w swoje macki dryfująca łódź. To dodaje całej grafice tajemniczości i jeszcze bardziej wzbudza ciekawość Konsumenta.

Czy Fat Tug Ipa w nowym wydaniu może odnieść jeszcze większy sukces? Z pewnością tak. Samo piwo w dalszym ciągu prezentuje wysoką jakość. Dodatkowo intryguje i zachęca do kupienia dzięki oryginalnej etykiecie. A przecież właśnie taka jest rola dobrze zaprojektowanego opakowania.

A czy Wy zwracacie uwagę na etykiety kupowanego piwa? Może znacie jakieś lokalne i bardzo oryginalne produkty tego typu?

Piwo Fat Tug IPA Piwo Fat Tug IPA Piwo Fat Tug IPA Piwo Fat Tug IPA Piwo Fat Tug IPA Piwo Fat Tug IPA Piwo Fat Tug IPA Piwo Fat Tug IPA

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Projekt: Hired Guns Creative
Kraj: Kanada
Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *