Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac

0

Szlachetny koniak

Stwierdzenie, że alkohol nie potrzebuje wyjątkowego opakowania, ponieważ sam w sobie jest produktem bardzo popularnym, jest wielkim błędem. Warto pamiętać, że przemysł alkoholowy oferuje nam szerokie spektrum różnego rodzaju produktów. A duża konkurencja powoduje, iż trudniej jest się przebić i utrzymać na rynku. W związku z tym producent wykwintnego koniaku o nazwie Bahus postanowił zainwestować w zupełnie nowe, ale ściśle nawiązujące do tradycji produktu, opakowanie.

W dzisiejszym artykule omówimy… kartonowe pudełko. Takie właśnie określenie nasuwa się na pierwszy rzut oka. Jak się jednak okazuje nie ma ono nic wspólnego z tandetą i sztampą. W dzisiejszych czasach producenci zaczynają prześcigać się w ubieraniu swoich trunków w oryginalne opakowania. Podobnie postąpił twórca szlachetnego koniaku, jakim z pewnością jest Bahus.

Patrząc z daleka możemy stwierdzić, że to zwykłe, niewyróżniające się niczym, opakowanie. Są to jednak tylko pozory. Po bliższym przyjrzeniu pierwsze, co rzuca się w oczy, to oczywiście charakterystyczne tłoczenie, którym została pokryta powierzchnia opakowania. Dodaje ono szlachetności i jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z zacnym trunkiem. Ale to nie wszystkie ciekawe zabiegi, jakie zostały zastosowane w tym opakowaniu. Naszą uwagę powinno przykuć także zastosowanie metalizowanego podkładu w środkowej części opakowania. W tym miejscu zostało umieszczone coś na wzór herbu z wytłoczoną nazwą produktu. Warto zwrócić uwagę na doskonałe współgranie metalicznego motywu z wytłaczanym tłem. Jeżeli dodamy do tego stonowane, ciemne kolory oraz elementy złota i srebra, to otrzymamy opakowanie, które w 100% oddaje wartość ukrytego w nim trunku.

Celem producenta było przekazanie jasnej informacji o wysokiej jakości i szlachetności oferowanego koniaku. A do tego celu potrzebne było coś więcej niż tylko zwykły karton. Unikalne połączenie wyjątkowej kolorystyki, niepowtarzalnej faktury oraz zastosowania „metalizowanego” podkładu sprawiło, że cel został osiągnięty w 100%. Stworzone opakowanie jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z alkoholem o unikalnej wartości.

A które z „alkoholowych” opakowań zrobiły największe wrażenie na Was?

Na Ukrainie powstały też projekt włoskich żarówek Lucia Tucci oraz wytłoczka na owoce kiwi.

Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac Opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Projekt: Bahus in-house
Kraj: Ukraina
Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *