Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Opakowanie kosmetyków Fusion Cream

0

Fusion Cream, czyli jak opakować kosmetyki

W dzisiejszym artykule zajmiemy się opakowaniami, które na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym. Okazuje się jednak, że nawet elementy niepozorne mogą przynosić oczekiwane efekty. Produktem, który „bierzemy na tapetę” jest seria kosmetyków marki KOAN. Sprawdźmy jak, z niełatwym zadaniem projektowania, poradzili sobie hiszpańscy studenci.

Firma KOAN wypuściła na rynek nową serię preparatów, wśród których znalazły się m. in. balsam do ciała, włosów i paznokci, a także krem do twarzy. Produkty te dedykowane są przede wszystkim dla osób posiadających cerę suchą. Bardzo istotny jest fakt, że wszystkie preparaty są w 100% organiczne, a tym samym przyjazne dla ludzkiego ciała. Najważniejsze cechy oferowanych kremów to właśnie naturalność, bezpieczeństwo działania oraz korzystny wpływ na ciało. Pytanie tylko w jaki sposób przenieść te elementy na opakowania? Jak uwidocznić oczywiste korzyści płynące z używania kosmetyków z tej serii?

Już na pierwszy rzut oka da się zauważyć, że projektanci wyraźnie postawili na naturalność. Oglądając opakowania serii kosmetyków musimy stwierdzić, że są one bardzo subtelne. Sprawiają wrażenie niezwykle delikatnych. I właśnie taki jest produkt oferowany przez firmę KOAN. Delikatne kremy i balsamy, które nie drażnią a dają ukojenie. Właśnie do tej subtelności nawiązuje kolorystyka opakowań. Dominującym kolorem jest oczywiście biel. Została ona, w sposób bardzo gustowny i smaczny, wzbogacona o delikatny róż, kolor złoty oraz odcień szarości. Warto podkreślić, że wszystkie opakowania tworzą spójną całość, co w przypadku serii kosmetyków jest wręcz obowiązkiem. Poszczególne elementy zostały zamknięte razem w bardzo eleganckim, białym pudełku. Wysuwana szufladka pozwala na wygodne przechowywanie zakupionych kosmetyków. Kartonowe pudełko będzie też idealnym opakowaniem w przypadku, jeśli będziemy chcieli podarować kosmetyki w prezencie bliskiej osobie.

Projekt autorstwa hiszpańskich studentów nie ma wymyślnego charakteru. Cechuje go prostota i lekkość. Z drugiej strony opakowanie w sposób idealny oddaje charakter produktu. A przecież właśnie to powinno być celem tworzenia takiego projektu. Opakowanie ma mówić Konsumentowi, czego może się spodziewać po danym produkcie. I tak właśnie jest w tym przypadku.

Opakowanie kosmetyków Fusion Cream Opakowanie kosmetyków Fusion Cream Opakowanie kosmetyków Fusion Cream Opakowanie kosmetyków Fusion Cream Opakowanie kosmetyków Fusion Cream

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *