Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Świeże pieczywo

Na co zwracamy uwagę kupując chleb? Przede wszystkim staramy się wybrać ten, który jest świeży. Niemniej jednak, jak w przypadku każdego produktu, duże znaczenie odgrywa także rodzaj i wygląd opakowania. Dziś pragniemy przedstawić Wam projekt Aleksandry Abramovej. Zastanówmy się czy rosyjskiej projektantce udało się stworzyć opakowanie zachęcające do zakupu?

Z pewnością produkty dostępne na rynku można podzielić na takie, które łatwo jest opakować, i takie, które w tej kwestii sprawiają pewne trudności. Do tej drugiej grupy niewątpliwie można zaliczyć chleb. Nie zważając na to rosyjska projektantka podjęła się tego, w gruncie rzeczy niełatwego, zadania. Zobaczmy z jakim efektem.

W pierwszym momencie rzuca się w oczy jasna i przejrzysta kolorystyka opakowania. Jego dolna część to w głównej mierze biel. Tak naprawdę połowę miejsca zajmuje etykieta z nazwą, składem oraz grafiką prezentującą produkty spożywcze takie jak mąka i jaja. Już samo opakowanie przekonuje nas, że kupujemy produkt świeży i tym samym także smaczny.

W przypadku artykułów spożywczych wzbogacenie ich opakowania o motyw związany z jedzeniem ma pozytywny wpływ na Klienta i jeszcze bardziej zachęca do wyboru tego właśnie produktu. Bardzo ciekawym elementem są różnokolorowe wstawki, widoczne szczególnie w górnej części opakowania. Każdy z kolorów powiązany jest z konkretnym wypiekiem. Dzięki temu Klient może bez trudu odnaleźć swoje ulubione pieczywo.

Oglądając opakowanie projektu Aleksandry Abramovej można odnieść wrażenie, że bije z niego świeżość. Jest to oczywiście zamierzony zabieg. Kupując chleb zależy nam przede wszystkim na jego świeżości. Podkreślenie największej zalety tego produktu na opakowaniu pozwala Klientowi podjąć decyzję i spośród kilku porównywalnych chlebów wybrać ten sprawiający najlepsze wrażenie.

Każdy produkt trzeba należycie opakować, dlatego też w wielu przypadkach projektanci stawiani są przed niełatwym zadaniem. Aleksandra Abramova wywiązała się ze swojej pracy bez zarzutu. A Wy co sądzicie o jej pomyśle na opakowanie chleba? Czy widzieliście równie ciekawe projekty?

Opakowanie Hlebzavod28 Opakowanie Hlebzavod28 Opakowanie Hlebzavod28

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Projekt: Aleksandra Abramova
Kraj: Rosja
Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *