Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Koniak Hennessy jest z pewnością doskonale znany zapalonym degustatorom tego trunku. Tym razem jednak pragniemy podejść do niego z nieco innej strony. Jakość zawartości butelki nie podlega dyskusji. Czas zatem przyjrzeć się bliżej i ocenić, czy wysokie standardy zachowuje również opakowanie.

Apartament 103 rusza do boju
Udana współpraca przy tworzeniu edycji Traveller Exclusive Limited Hennessy sprawiła, że zdecydowano o kontynuacji współdziałania z firmą projektową Apartament 103. Koniec sezonu wydawał się dobrym momentem na wprowadzenie edycji limitowanej koniaku Hennessy XO.

Zanim jednak specjaliści z Apartament 103 podjęli działania w zakresie tworzenia projektu, musieli dokładnie poznać historię nie tylko firmy, ale także jej zacnych produktów. Zrozumienie czym dla smakoszy i prawdziwych koneserów jest koniak Hennessy miało znaleźć swój wyraz w nowym opakowaniu. Pierwsze pytanie jakie nam się nasuwa to z pewnością chęć rozwiązania zagadki dotyczącej skrótu XO. Extra Original – to właśnie miał oznaczać znajdujący się na opakowaniu symbol.


Trudne zadanie
Projekt opakowania nigdy nie jest prostym zadaniem. A jeśli chodzi o markę taką jak Hennessy to trzeba przyznać, że jest to ogromnie trudna misja. Projektanci firmy Apartament 103 poradzili sobie jednak znakomicie. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wysoką jakość materiałów użytych do produkcji. Wykorzystując najlepszy papier, tekturę oraz technologię tłoczenia folią na gorąco uzyskano solidne, niemal luksusowe opakowanie, któremu należało jeszcze nadać odpowiedni wyraz. Projektując ten niezwykły motyw firma Apartament 103 wyraźnie postawiła na podkreślenie ekskluzywności trunku. Świadczy o tym zastosowanie kolorów złota i ciemnego brązu. Z drugiej strony klasyczne barwy zostały połączone z nowoczesnym, i nieco abstrakcyjnym, motywem przedstawiającym litery X i O (eXtra Original). Matowe opakowanie oraz błyszczące żywym złotem elementy motywu z pewnością okazały się godne marki Hennessy. Otwierając pudełko naszym oczom ukazuje się butelka szlachetnego trunku spowita blaskiem złota. Czy może być coś bardziej efektownego?

A jak wy odbieracie owoc współpracy marki Hennessy oraz agencji Apartament 103? Czy klasyczny trunek i nowoczesne, niemalże futurystyczne, opakowanie są dobrym połączeniem? A może czegoś w tym projekcie brakuje?

Zobaczcie też inne projekty koniaków takie jak cognac Tesseron Signature Collection, a także opakowanie szlachetnego koniaku Bahus Cognac.

Koniak Hennessy XO Koniak Hennessy XO Koniak Hennessy XO Koniak Hennessy XO Koniak Hennessy XO Koniak Hennessy XO

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Projekt: Appartement 103
Kraj: Francja
Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *