Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Butelka piwa Książęce

0

Wizerunek Piwnej Kolekcji Specjalności marki Książęce autorstwa Wilk Studio.

Szatę Książęcego, jednej z tegorocznej nowości w portfelu Kompanii Piwowarskiej, opracowała agencja Wilk Studio. Książęce zyskało unikalny wizerunek graficzny marki premium.

Design etykiet jest wyjątkowy i niespotykany na polskim rynku. W projekcie graficznym uwzględniono połączenie efektów matowych z metalicznymi, które dzielą etykietę na dwie części. Rozwiązanie takie, poza unikalnym walorem estetycznym, stanowi również duże wyzwanie produkcyjne.

– Proces przygotowania do druku takiej etykiety jest skomplikowany i wymaga sporego doświadczenia. Grafika budowana jest z kolorów procesowych i spotowych (CMYK + Pantone) i drukowana w tzw. dwóch przelotach. Przekłada się to na świetny efekt jednak wymaga wielkiej precyzji na każdym etapie produkcji – powiedział Szymon Ryngwelski manager w Wilk Studio – Dzięki współpracy z Kompanią Piwowarską mieliśmy wyjątkową możliwość uczestnictwa w procesie przygotowalni w drukarni, wypracowania dedykowanych farb i samego druk etykiet.

Etykiety Piwnej Kolekcji Specjalności nawiązują graficznie i kolorystycznie do indywidualnego charakteru każdego z wariantów piwa Książęce. Chmiel nawiązuje do bogatego bukietu Czerwonego Lagera, jęczmień – do łagodnego smaku, powstałego z kombinacji czterech odmian słodu jęczmiennego wariantu Ciemne Łagodne, zaś pszenica podkreśla harmonijny smak Złotego Pszenicznego. Design ma podkreślać oryginalność i wyjątkowość smaku wszystkich wariantów rodziny Książęcego oraz pozycjonować je w kategorii premium.

Książęce wpisuje się w aktualny trend rozwoju różnorodnych gatunków piwnych, których sprzedaż osiąga obecnie największą dynamikę na polskim rynku piwa.
Jest to pierwsze polskie piwo premium, którego wizerunek będzie budowany poprzez oferowanie konsumentom różnorodnych gatunków i smaków piwnych.

Wilk Studio zaprojektował także Zwierzyniec Pils oraz piwo Perła.

Butelka Piwa Książęce

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Projekt: WilkStudio
Kraj: Polska
Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *