Wyceń tu swój projekt (za darmo)

Bloom Boom

0

Bloom Boom, czyli radosna uprawa kwiatów

Ogrodnictwo to piękna, ale i szalenie trudna pasja. Dbałość o rośliny, na każdym etapie ich rozwoju, wymaga żelaznej konsekwencji. I niestety bardzo często wiąże się z ciężką pracą. Jest jednak sposób, dzięki któremu możemy cieszyć się pięknem naszych kwiatów, a jednocześnie zapomnieć o brudnych naczyniach, konewkach czy pojemnikach z nawozem. Nasze problemy z utrzymaniem czystości w tej kwestii rozwiąże płynny nawóz o zabawnie brzmiącej nazwie „Bloom Boom”.

No dobrze, ale dlaczego skupiamy się na pracy ogrodnika skoro mamy omawiać najciekawsze wzory opakowań? Wynika to z faktu, że jedną z bardziej interesujących koncepcji, przedstawionych w ostatnim czasie, był projekt opakowania na nawóz autorstwa rosyjskiej projektantki Tanyi Mikoaevskayej. Trzeba przyznać, że podjęła się ona szalenie trudnego zadania. Jak się jednak okazuje wybrnęła z tej sytuacji znakomicie.

Opakowanie zawierające płynny nawóz do kwiatów ma postać konewki. Co to oznacza? Otóż substancje odżywcze dla kwiatów mogą być dozowane bezpośrednio z opakowania. Kształt konewki sprawia, że nie mamy problemu z chwytaniem opakowania i przede wszystkim dozowaniem nawozu. Konewka została wykonana z wielowarstwowej folii laminowanej co sprawia, że jest lekka, poręczna i łatwa w transporcie. Jeden z rogów jest charakterystycznie „wyciągnięty” co ułatwia dozowanie nawozu. Opakowanie posiada także, jak przystało na prawdziwą konewkę, specjalny uchwyt.

Skoro omówiliśmy już pokrótce praktyczny kształt i formę opakowania, to czas najwyższy zająć się jego stroną graficzną. Jest ona przyjemna w odbiorze i niezwykle radosna. Nastraja pozytywnie i daje poczucie, że ogrodnictwo nie polega na ciężkiej pracy, ale raczej na podziwianiu pięknej przyrody. Patrząc na opakowanie możemy odnieść wrażenie, że jest ono bardzo czyste i estetyczne. To swego rodzaju przesłanie, które mówi, że pielęgnacja kwiatów wcale nie musi być kłopotliwa. A wszystko to dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu rosyjskiej projektantki. Warto także zwrócić uwagę, że po zużyciu całego nawozu opakowanie można łatwo zwinąć w mały rulonik i wyrzucić.

Projekt opakowania nawozu do kwiatów „Bloom Boom” oprócz swej praktycznej funkcji zachwyca estetycznym designem i radością, która z niego bije. Bo przecież uprawa kwiatów powinna być dla nas powodem do zadowolenia, a nie zmartwień.

Zobaczcie również inne projekty z Rosji – opakowanie herbaty Niktea oraz paczkę słonecznika zapakowaną przez Brandiziac.

Bloom Boom Bloom Boom Bloom Boom Bloom Boom Bloom Boom Bloom Boom

będzie mi miło
otrzymać Twoje wsparcie

Projekt: Tanya Mikolaevskaya
Kraj: Rosja
Anna Mazur
Studio Owocni
Z ostatniej chwili

Popularny program telewizyjny
odwiedza Owocne Studio.

Zobacz krótkie video

Bądź blisko

Jeśli lubisz być blisko rzeczy pięknych, to śledź opakowania świata na facebook.

Pierwszy komentarz do artykułu, może być Twój.

Zostaw komentarz

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *